Xioami İmei Repair

Xioami İmei Repair

Xioami İmei Repair İmei Tamiri Açıklama

                              Xioami İmei Repair İmei Tamiri İçin Detaylı Açıklama Lütfen Okuyunuz

1-Ülkemizde İmei Değişimi Yasal Değildir Sitemizde Bulunun Yazılımlar Sadece Sn Ve Yazılımı Bozuk Olan Cihazları

onarmak içindir Cihaza Yapılan Müdahalelerin Siztemizle Hiç Bir İlgisi Yoktur

Arkadaşlar bu anlatımda Snapdragon işlemcili cihazlara IMEI değişimi nasıl yapılır onu anlatacağım ancak öncelikle birkaç bişeye değinmem gerekiyor.

Bu işlem 4 aşamadan oluşuyor; 1. Yedekle, 2. Yedeği Düzenle, 3. Mevcut durumu boz, 4. Düzenlenmiş yedeği yükle

Yukarıdaki şekilde söylediğimde basit görünüyor aslında gerçekten basit ama riskleri oldukça fazla ve telefonunuz hakkında pek bilinmeyen bazı şeyleri bilmek gerekli, bunlardan birisi telefonun Diagnostics Portunu aktif etmeniz gereken kod bir diğeri ise IMEI bilgilerinin yer aldığı sistem partitionları

DIAGNOSTICS PORT : Snapdragon cihazlara müdahale etmek MTK cihazlar gibi basit değildir müdahalenin yapılabilmesi için öncelikle Diagnostics denilen özelliği açmanız gerekecek

Burada Xiaomi cihazlar için diagnostic port açmak için cihazımız açıkken *#*#717717#*#* tuşlamasını yapıyoruz ve ekranda diag port enable yazısı çıkacaktır. Aynı kodu tekrar girerseniz diag port disable uyarısı ekranda belirecektir.

PARTITION : İngilizceden direkt çevirirsek bölüm demektir, telefonun belleğinde IMEI'nin yazılı olduğu bir bölüm vardır ve Snapdragon cihazların çoğunluklu bir kısmında mevcut durumu bozmadan yazma izni alamazsınız yani birşeyi değiştirmek istiyorsanız önce o şeyi bozmanız gerekmektedir.

Şimdi eğer yukardaki gerekli olan bilgiler elinizde varsa anlatıma geçebiliriz ancak burada dikkat edilmesi gereken çok çok önemli bir nokta var o da yedek alınmasıdır yani telefonunuzun işleme başlamadan önce mevcut durumunu yedeklemelisiniz bunu nasıl yapacağınızı anlatımda vereceğim.

İlk Defa Xiaomi kullanıyorum ne yapmam lazım?
Not:Eğer cihazınızı yurt içi garantili olarak aldıysanız her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaksızın açıp kullanabilirsiniz. Yurt dışından (veya yurtdışından getiren birinden ) satın aldıysanız; Pasaport bilgilerinizle E-Devlet üzerinden IMEI kayıt işlemlerini tamamlamalısınız.

Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.

Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?
Öncelikle telefonunuzda Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Daha sonra geri gelerek Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında yer alan “Mi Kilit Açma Durumu” bölümüne girerek cihazınızı Mi hesabınıza eklemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Apply for unlocking Mi devices adresine girerek Mi hesabınızla oturum açın. Oturum açtıktan sonra gelen sayfadan MiFlashUnlock uygulamasını indirebilir ve kilidinizi açabilirsiniz. Kilidi açmak için; uygulama indikten sonra cihazınızı kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın. Tamirci android logosunu gördüğünüzde bilgisayara bağlayın ve MiFlashUnlock aracında anlatıldığı şekilde ilerleyin. Çok büyük ihtimalle son aşamada 72, 96 veya 360 saat bekleyin gibi bir hata alacaksınız. Bu durum Xiaomi’nin güvenlik amacı ile almış olduğu bir tedbir. Belirlenen süre kadar bekledikten sonra tekrar denemeniz halinde kilidiniz sorunsuz açılacaktır. Detaylı bir anlatım açın burada veya burada yer alan konuyu inceleyebilirsiniz.

Bootloader Kilidi Açılırken tamamlanmıyor. Nasıl Düzeltebilirim?
Bootloader kilidi kaldırılırken cihazınızda

Geliştirici seçenekleri (Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak açılabilir ve Ayarlar/Ek ayarlar altından ulaşılabilir) altından “Mi Kilit açma durumu” ayarı aktifleştirilmiş, aynı ayar altında yer alan hesap ve cihaz ekleme işlemi gerçekleştirilmiş olmalıdır. Eğer bu ayarlar doğru yapılmamış ise “current account is not bound to this device” uyarısı alırsınız. Bu işlem yapıldıktan sonra cihazınızın çalınmış olma ihtimaline karşı 72,48 veya 96 saat beklemeniz istenebilir. Belirtilen süre kadar beklemeden bootloader kilidini açamazsınız.
Başvuru yaptığınız ve onaylanan Mi Hesabınızın, unlock yapacağınız cihazda ve Unlock aracında kayıtlı olması gerekmektedir.
Kaydın sorunsuz olduğunu teyit edebilmek için işlemlere başlamadan önce i.mi.com adresine girerek cihazınızın çevrim içi olup olmadığını kontrol edebilir ve “find device” seçeneği ile cihazınızın konumunu tespit edebilirsiniz.

İşlemleri yaparken kullanacağınız bilgisayarın 64 bit olmasını tavsiye ediyoruz.
Kilidinizi açarken farklı bir hata almanız halinde aldığınız hata kodu ile forumumuz üzerinde arama yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.
Bazı MIUI sürümlerinde ise bootloader kilidi açılamamaktadır. Eğer cihazınızda “Mi Kilit açma durumu” ayarı bulunmuyorsan China Developer veya Global Beta roma geçerek kilit açmanız gerekmektedir.

Global ROM ve China ROM nedir?
Global ROM uluslararası kullanım için hazırlanan içerisinde Çince ve İngilizce dışında diğer dillerin de bulunduğu ve google uygulamaları da dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan genel uygulamaların bulunduğu MIUI versiyonudur. China ROM ise sadece Çin’de kullanmak üzere hazırlanmış olan ve bizlerin pek bilmediği ama Çin’de sık kullanılan servislerin bulunduğu (Weibo, youku vs.) dil seçeneklerinin son derece sınırlı olduğu MIUI versiyonudur. Eğer Çin’de yaşamıyorsanız kesinlikle Global versiyon yüklemenizi tavsiye ederim.

Direkt Yazmaya İzin Vermeyen Telefonlar ve Partition Numaraları

Xiaomi MI4 - Partition 12,13,16

Xiaomi MI3 - Partition 12,13,16

Xiaomi Redmi 1S - Partition 16,17,20

Xiaomi Redmi 4G LTE - Partition 16,17,20

ZTE Nubia Z7 Max/Mini - Partition 10,11,20

Xiaomi Mi Note Pro - Partition

Xiaomi Mi4i 4G LTE - Partition

Xiaomi Mi4c 4G LTE - Partition

Xiaomi Redmi 2 Prime - Partition

Xiaomi Redmi Note 2 - Partition

Xiaomi Redmi Note 3 - Partition

Xiaomi Mi5 - Partition

Redmi Note 8 Pro imei Repair Tamiri

Redmi Note imei Repair Tamiri